Достапни линкови

Хачим Тачи - на Косово е безбедно


Премиерот на Косово Хашим Тачи смета дека инцидентите што се случија во иминатите денови се изолирани без влијание врз безбедноста на Косово.
Тој, по седницата на косовскиот Совет за Безбедност, изјави дека ситуацијата е мирна и покрај инцидентите меѓу кои ги наведе инцидентот во Исток со српски бегалци, нападот со бомби во Зубин Поток, уништувањето на предаватели на српски оператори за мобилна телефонија и заканите кон КФОР.
XS
SM
MD
LG