Достапни линкови

Нимиц е во контакт со Скопје и Атина


Медијаторот во спорот со името Метју Нимиц е во контакт со претставници на Македонија и на Грција, но засега нема да открива детали за што се дискутира, информира прес службата на Обединетите нации ,,Тој ќе ја следи вообичаената практика да закаже формална средба ако и кога ќе смета дека таа е потребна,,, вели во писмената изјава заменик портпаролот на Светската организација Ари Гаитанис. Нимиц во февруари годинава по пауза од седум месеци ги посети Скопје и Атина.
XS
SM
MD
LG