Достапни линкови

Напад врз полициска станица во Турција


Една жена била повредена во минатата ноќ при напад врз полициска стaница во јужниот дел на Турција, јавуваат турските медиуми, кои повикувајќи се на локалните власти, наведуваат дека нападот го извршиле припадници на Курдската работничка кои стрелале врз објектот со минофрлач. Во нападот била повредена сопругата на еден воен офицер, чие семејство живее во непосредна близина на полициската станица.
XS
SM
MD
LG