Достапни линкови

Убиени 10-мина бунтовници во Чеченија


Руските безбедносни сили, во акцијата во Чеченија убиле 10-мина бунтовници, меѓу кои и еден државјанин на Јордан, јави Интерфакс. Јорданецот бил идентификуван како Јашир Амарат, еден од лидерите на бунтовниците.

XS
SM
MD
LG