Достапни линкови

Обвинети руските војници за кражба на жртва од полскиот авион


Руските власти соопштуваат дека уапсените четворица војници се обвинети дека украле кредитни картички од жртва на авионската несреќа кога загина полскиот претседател Лех Качински, во април годинава. Според кажувањето на вдовицата на жртвата, од неговата сметка, неколку час по загинувањето биле одземени 1.500 евра.
XS
SM
MD
LG