Достапни линкови

Фудбалот носи единство во Африка


Претседателот на Јужна Aфрика Џејкоб Зума изјави дека неговата земја е подготвена за почетокот на светското фудбалско првенство и дека таа манифестација донела еднинство во земјата.Пет дена пред почетокот на првенството Зума истакна дека народот во неговата земја последен пат бил многу возбуден кога поранешниот претседател Нелсон Менела бил ослободен од затвор во 1990-тата година.
XS
SM
MD
LG