Достапни линкови

Ирански сили влегле во Ирак борејки се со курдиски бунтовници


Иранските трупи на два пати во изминативе три дена влегле во Ирак судирајки се со курдксите бунтовници во планините Куандил, соопштија лица за безбедност на ирачките курди. Во четврокот 30 ирански војници со возила и тешко оружје влегле 2 километра на ирачка територија борејки се со припадниците на Партијата за Слободен Курдистан која е во блиски врски со Курдската работнилка партија.
XS
SM
MD
LG