Достапни линкови

Ѓул:Односите со Израел веќе нема да бидат исти


Претседателот на Турција денеска изјавил дека односите со Израел веќе никогаш нема да бидат исти, по инцидентот кога изрелски специјалци нападна брод кој носеше помош за Газа. Абдула Ѓул зборувајќи на националната телевизија изјавил дека инцидентот оставил длабоки траги на односите меѓу двете земји. Гул изјавата ја дал пред погребот на луѓето кои загинаа во инцидентот. Осум од починатите се турски граѓани, а едниот е државјанин на Соединетите држави но со турско потекло.
XS
SM
MD
LG