Достапни линкови

Ајатолахот Хамнеи помилува опозиционери


Иранскиот врховен верски водач, ајатолахот Али Хамнеи денеска помилува 81 опозиционер, кои беа осудени по немирите што следеа по минатогодишните претседателски избори. Во изјавата објавена на интернет страницата на ајатолахот, не се соопштуваат имињата на луѓето што ќе бидат помилувани по повод роденденот на ќерката на пророкот Мухамед.
XS
SM
MD
LG