Достапни линкови

Партијата на Саакашвили победник на локалните избори во Грузија?


Првичните резултати од вчерашните локални избори во Грузија покажуваат дека националното движење на претседателот Михаил Саакашвили освоило 60 проценти од гласовите во главниот град Тбилиси. Поранешниот соработник на Саакашвили, кој подоцна стана опозициски лидер, Иракли Аласаниа освои 17 проценти од гласовите. Денеска во Тбилиси на прес конференција набљудувачите од ОБСЕ ќе ја дадат првата оценка за регуларноста на изборите во Грузија.
XS
SM
MD
LG