Достапни линкови

16 руски туристи загинаа во несреќа во Турција


Автобус со руски туристи се урнал во корито на река длабоко 6 метра во јужниот дел на Турција, при што загинаа најмалку 11 лица, а беа повредени 25. Туристите патувале од Аланија кон централна Турција. Спасувачките операции биле во тек.
XS
SM
MD
LG