Достапни линкови

Иранскиот режисер Панахи ќе биде ослободен со кауција


Иранскиот јавен обвинител соопшти дека реномираниот режисер Џафар Панахи ќе биде ослободен со кауција. Панахи веќе една недела штрајкува со глад во затворот во Техеран. Режисерот бил приведен во март поради снимање на филм против режимот , за немирите во Иран кои следуваа по минатогодишните претседателски избори.
XS
SM
MD
LG