Достапни линкови

Временска прогноза-облачно со сончеви периоди


Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Попладне нестабилно облачно со пороен дожд. Локално ќе има услови за поинтензивни електрични празнења, заселен ветер и појава на град. Температурата ќе се движи од 16 до 26 степени. Во Скопје до 24 степен.

XS
SM
MD
LG