Достапни линкови

ММФ не бара намалување на платите во Грција


Меѓународниот монетарен фонд соопшти дека не побарал од грчката влада да ги намали платите во приватниот сектор. ММФ на 9 мај на Грција и додели кредит од 30 милијарди евра за три години за справување со буџетската криза, но во замена побара драстични економски мерки.
XS
SM
MD
LG