Достапни линкови

Осомничениот за убиството во Чаир пробал да се самоубие


Педесет годишниот З. А. е осомничен дека изутрината околу 8 часот пукал и го убил Ристо Дичевски во скопската населба Бутел, а потоа во бараката 10 лоцирана во кругот на општината во која е сместена фирмата „Галатеа“ напднал и повредил три лица. Од СВР Скопје информираат дека осомничениот попладнево е најден во стан во населбата Аеродром. Кога полицијата сакала да го приведе си испукал куршум во стомакот во обид да се самоубие.
XS
SM
MD
LG