Достапни линкови

Борби со талибанците во близина на базата Баграм во Авганистан


Во околината на американската база Баграм во Авганистан, како што се јавува, избувнале борби меѓу НАТО силите и талибански милитанти. Асошиетед прес повикувајки се на американски извори јави дека милитантите рано изутрината извршиле напад врз оваа воздухопловна база. Во борбите биле убиени 7 милитанти, а биле ранети 5 војници.
XS
SM
MD
LG