Достапни линкови

Над дваесет загинати во рудник во Кина


Во синоќешната експлозија на метан во еден рудник во југозападна Кина загинале дваесетина рудари, јави агенцијата Синхуа. Во моментот на експлозијата во окното имало триесетина рудари, но шестмина успеале сами да се спасат додека другите четворица биле извлечени од спасувачките екипи.

XS
SM
MD
LG