Достапни линкови

Почнува Канскиот филмски фестивал


Денеска во Кан почнува 63- от филмски фестивал, кој ќе трае до 23 мај. На отворањето ќе биде прикажан филмот „Робин Худ“ на американскиот режисер Ридли Скот. За главната награда на канскиот фестивал ќе се борат 18 филмови од 15 земји.
XS
SM
MD
LG