Достапни линкови

Најмалку 47 загинати во саботата во сибирскиот рудник


Бројот на загинатите во експлозиите на метан во сибирскиот рудник за јаглен во Распадскаја се искачи на 47 лица, а 43 се водат за исчезнати. Рудникот кој се наоѓа на 3 илјади километри од Москва го посети премиерот Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG