Достапни линкови

7 загинати во судири меѓу турските сили и курдските бунтовници


Двајца турски војници и 5 курдски бунтовници загинаа во судирите во југо-источна Турција во близина на границата со Ирак. Западните новински агенции, повикувајки се на не именувани турски преставници, јавија дека судирите почнале кога бунтовниците на Курдската работничка партија нападнале воена станица во провинцијата Хакари.
XS
SM
MD
LG