Достапни линкови

Времето ќе биде сончево со умерена облачност


Времето ќе биде сончево со умерена облачност. Во северните делови ќе биде променливо облачно со повремен краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата ќе се движи од 16 до 24 степени.
Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Температурата ќе достигне до 21 степен.
XS
SM
MD
LG