Достапни линкови

Адмирал Фицџералд во посета на КФОР


Командантот на Здружените сили на НАТО во Неапол адмирал Марк Фицџералд денеска ќе го посети главниот штаб на КФОР на Косово, каде што ќе разговара со командантот на мисијата генерал Маркус Бентлер. Станува збор за редовна посета на Фицџералд, кој како командант на Сојузничките сили во Неапол има оперативна надлежност над мисиите на Алијансата на Балканот, во Ирак и во регионот на Медитеранот.
XS
SM
MD
LG