Достапни линкови

Рекордна продажба на „Ај-Пед“


Компанијата „Епл“ соопшти дека за еден месец продадени се еден милион уреди „Ај-Пед“, пренослив компјутер без тастатура, со екран осетлив на допир. Со тоа е надмината промотивната продажба на популарниот мобилен телефон на американската компанија „Ај-Фоун“. Рекордната продажба била достигната во петокот кога „Епл“ го промовираше новиот модел на „Ај-Пед“ кој има можност да се поврзе на 3Г мрежа. Првиот човек на компанијата Стив Џобс изјави дека побарувачката за новиот преносен уред веќе извесно време ја надминува понудата.
XS
SM
MD
LG