Достапни линкови

Почна пребројувањето на гласовите во Багдад


Во Багдад почна пребројувањето на околу 2 ипол милиони гласови од последните парламентарни избори што во Ирак беа одржани на 7 март. Пребројувањето го побара премиерот Нури Ал Малики кој обвини имало повеќе направилности. Резултатите покажале дека победила партијата на поранешниот премиер Ијад Алави. Рачното пребројување би требало да трае неколку недели.
XS
SM
MD
LG