Достапни линкови

Обама и Боно на разговори за помош на Африка


Американскиот претседател Барак Обама во Белата Куќа разговараше со Боно, фронтменот на музичката група Ју Ту, за проектите за помош на Африка. Според соопштението од Белата Куќа, Обама, Боно и советниците за национална безбедност, дискутирала како да бид еобезбедено американската помош за Африка да биде поефикасна.
XS
SM
MD
LG