Достапни линкови

Двајца загинати во Дагестан


Двајца полицајци загинаа а седуммина се повредени во експлозија на бомба во Дагестан денеска. Руското министерство за внатрешни работи соопшти дека бомбаш самоубиец ја активирал експлозивната направа во неговиот автомобил кога пристигнал на полициски контролен пункт. Во изминатиов период во Дагестан и другите републики во Северен Кавказ се зачестија нападите на исламистичките сепаратисти.
XS
SM
MD
LG