Достапни линкови

Ван Ромпуј: Грција на време ќе ја добие помошта


Уверен сум дека Грција ќе го добие пакетот помош на време, со цел да се осигура стабилноста на еврозоната, рече денеска претседателот на Европската унија Херман Ван Ромпуј. Претходно, првиот човек на Европската комисија Жозе Мануел Баросо изјави дека Унијата и Европската централна банка се детерминирани да ја гарантираат стабилноста на еврозоната.
XS
SM
MD
LG