Достапни линкови

Времето ќе биде сончево, попладне наоблачување


Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала облачност. Попладне облачноста ќе се зголеми, а во западните делови ќе има услови за изолирана појава на краткотраен дожд со грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Температурата ќе се движи од 14 до 25 степени.
XS
SM
MD
LG