Достапни линкови

Земјотрес во Тајван


Земјотрес од 6,9 степени го погоди југоисточниот брег на Тајван. Епицентарот на земјотресот е околу 300 километри од јужниот тајвански град Тајтунг. Нема предупредување за опасност од Цунами. Зградите во главниот град Тајпеј се нишале, но нема информации за жртви или материјална штета.
XS
SM
MD
LG