Достапни линкови

Бакиев нема намера да се враќа во Киргистан како претседател


Соборениот претседател на Киргисан, Курманбек Бакиев изјави дека нема намера да се враќа како претседател, но додаде дека не ја признава неговата смена. Бакиев одржа прес конференција во Минск, Белорусија, каде што се наоѓа во егзил.
XS
SM
MD
LG