Достапни линкови

Расте бројот на настрадани во земјотресот во Кина


Продолжува да расте бројот на загинати во страшниот земјотрес што вчера ја зафати западна Кина. Државната новинска агенција сега објави бројка од 617 загинати во оддалечениот регион на Тибет. Властите страхуваат дека и оваа бројка ќе расте. Серија земјотреси ги срамнија со земја градбите во селото Јушу. Спасувачките екипи на многу ниски температури ноќите ги минуваат на овој терен.
XS
SM
MD
LG