Достапни линкови

Иран се жали на американска нуклеарна уцена


Иран поднесе писмо до Обединетите нации во кое ги доведува под прашалник намерите на новата нуклеарна политика на Вашингтон за која наведува дека содржела закани за нуклеарен напад врз Иран. Официјалната новинска агенција ИРНА наведува дека во американското ограничување на употребата на нуклеарното оружје се издвојуваат Иран и Северна Кореја. Во писмото се додава дека ова не треба да биде толерирано од членките на Обединетите нации.
XS
SM
MD
LG