Достапни линкови

Времето денеска ќе биде променливо


Времето во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува ветер од северозападен правец. Утринската температура се движи од два до седум, а дневната ќе биде од 10 до 18 степени. Во Скопје и околината времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Утринската темпратура се спушти до пет, а дневната ќе достигне до 15 степени.
XS
SM
MD
LG