Достапни линкови

Три експлозии во центарот на Багдад


Три експлозии одекнаа една по друга во центарот на Багдад денеска. Според се уште непотврдени информации, најмалку дванаесетмина загинале во инцидентот. Ирачката полиција претпоставува дека една од експлозивните направи бил автомобил бомба, јавија медиумите. Новинските агенции цитираат неименувани извори од ирачкото Министерство за внатрешни работи кои тврдат дека една од експлозиите се случила во близина на германската амбасада во земјата.
XS
SM
MD
LG