Достапни линкови

Литургии за Велика сабота и Велигден


Во сите храмови на православните и католичките цркви во утринските часови се одржува литургија за Велика Сабота. Вечер по повод најголемиот христијански празник Воскресение Христово, Велигден ќе се одржат воскресенски литургии. Со воскресенската литургија во Соборниот храм „Св.Климент Охридски“ во Скопје ќе богослужи Архиепископот Охридски и Македонски г.г.Стефан.
XS
SM
MD
LG