Достапни линкови

Жените самоубијци - вдовици на милитанти од Кавказот?


Руските истражни органи идентификувале една од жените самоубијци кои го извршија нападот во метрото во Москва во понеделникот. Според весникот Комерсант, станувало збор за 17 годишна вдовица на дагестански исламистички бунтовник, убиен во минатата година. И за втората жена самоубиец се претпоставува дека е вдовица на кавказки милитант.
XS
SM
MD
LG