Достапни линкови

"Сојуз" успешно лансиран


Рускиот вселенски брод Сојуз изутрината е лансиран од Бајконур во мисија на Меѓународната вселенска станица. Двајцата руски космонатути и една американка, е предвидено да останат на вселенската станица до септември. Во наредната недела е предвидено да биде лансиран и спејс шатлот Дискавери, кој треба да однесе тони повеќе тони опрема за Меѓународната вселенска станица.
XS
SM
MD
LG