Достапни линкови

Медведев побара заострување на законите против тероризам


Рускиот претседател Дмитри Медведев денеска апелираше да се заострат антитерористичките закони и да се усоврши нивната примена. Ова Медведев го изјави еден ден по самоубиствените бомбашки напади во метро станиците во Москва, при кој загинаа 39 луѓе.Руските власти соопштија дека бомбашките напади ги извршиле две жени кои активирале бомбите во своите елеци.
XS
SM
MD
LG