Достапни линкови

Американските сили ја напуштаат базата на Окинава?


Пентагон соопшти дека ќе го почитува барањето на Јапонија за преместување на американската воздушна база од Окинава. За ова ќе разговараат американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс и јапонскиот шеф на дипломатијата Катсуја Окада.
XS
SM
MD
LG