Достапни линкови

Средба Обама- Саркози


Американскиот претседател Барак Обама денеска во Вашингтон ќе се сретне со францускиот претседател Никола Саркози. Пред средбата со својот американски колега, Саркози го повика Вашингтон да и се придружи на Европа во создавањето на правилата за економијата на иднината. При своето обраќање на универзитет во Њујорк, Саркози додаде дека Вашингтон „не може сам да го води светот“ .
XS
SM
MD
LG