Достапни линкови

Бомбашки напади во Ирак


Најмалку 14 луѓе загинале, a 74 се ранети во серија на бомбашки напади во Карбала. Ирачката полиција соопштува дека прв пат бомба била посатвена во автомобил паркиран пред градската амбуланта, а неколку минути подоцна експлодирала бомба пред општинската зграда.
XS
SM
MD
LG