Достапни линкови

Во Узбекистан ограничено патувањето на лекарите


Властите во Узбекистан им забранија на лекарите слободно да патуваат во странство. Според некои невладини организации, тоа било поради страхувањето да не дојде до поголем бран на нивно напуштање на земјата.
XS
SM
MD
LG