Достапни линкови

Израел без промена на политиката за Ерусалим


Израелската влада, ден откако премиерот Бенјамин Нетанјаху се врати од посетата на Вашингтон, соопшти дека нејзината политика за Ерусалим останува непроменета. Оваа посета беше со цел да се надмине кризата со израелските планови за изградба на нови еврејски домови во Источен Ерусалим. Блискоисточната мировна четворка побара прекин на изградбата, но Нетанјаху тоа го отфрли.
XS
SM
MD
LG