Достапни линкови

Средби на Рајнфелд и Мартенс


Реформите во Македонија, добивањето датум за почеток на преговорите со ЕУ,блокираниот евоинтегративен процес од Грција, економските прилики како и за политичките придвизвици биле тема на одвоените средби на премиерот Никола Груевски со шведскиот премиер Фредрик Рајнфелд и претседателот на Европските народни партии, со Вилфред Мартенс на маргините од самитот во Брисел.

XS
SM
MD
LG