Достапни линкови

Осудени грузиски војници за шпионирање на Русија


Рускиот воен суд денеска ги прогалси за виновни двајацата грузиски војници обвинети за шпионажа на Русија за време на конфликтот. Грузиските војници за нивното дело се осуденио на најмалку 13 годишна казна затвор.


XS
SM
MD
LG