Достапни линкови

Гибс:Обама побара од Нетанјаху да преземе чекори


Потпаролот на Белата Куќа, Роберт Гибс изјави дека американскиот претседател Барак Обама побарал од израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху да преземат чекори за изградба на доверба во мировниот процес. По средата на Обама и Нетанјаху која траела речиси 4 часа, Гибс додаде дека се уште се останати неколку несогласувања во определени области меѓу двете страни.

XS
SM
MD
LG