Достапни линкови

Тајландската опозиција го бојкотира Парламентот


Тајландската опозиција го бојкотира работењето на Парламентот, протестирајќи против силното обезбедување на антивладините протести. Опозицијата тврди дека демонстрантите кои бараа да се распушти актуелната влада и да се распишат нови избори биле држени мирни со вооружена војска.
XS
SM
MD
LG