Достапни линкови

САД ги предупредуваат своите граѓани да не одат во Иран


Американската администрација ги предупреди своите граѓани да не патуваат во Иран бидејки можат да се соочат со непријатности, шиканирање или апсење од иранските власти. Стејт Департментот посебно ги предупреди американците кои имаат иранско потекло, наведувајки дека во минатата година имало повеќе случаи кога властите во Техеран не им дозволиле да заминат од земјата на повеќе лица и по неколку месеци.
XS
SM
MD
LG