Достапни линкови

Сомалиски пирати киднапирале турски брод


Сомалиски пирати киднапирале турски брод со екипаж кој брои 19 турски членови и двајца украински члена , пренесуваат турските медиуми. Бродот бил киднапиран во близина на Индискиот брег. Еден од водачите на пиратите, познат само како Али за Ројстерс изјавил дека неговите луѓе го киднапирале бродот во Индискиот океан и сега се тргнати кон Харадхир. За сега нема повеќе детали.
XS
SM
MD
LG