Достапни линкови

Блискиот исток- тема на министерски состанок на ЕУ


Министрите за надворешни работи на ЕУ денеска во Брисел ќе одржат редовен состанок на кој овојпат на дневен ред се мировните разговори на Блискиот Исток. Во текот на работниот ручек тие ќе го слушнат извештајот на Кетрин Ештон, високиот претставник на ЕУ за надворешна политика, од нејзината турнеја по регионот што ги опфати посетите на Каиро, Дамаск, Бејрут и Аман а потоа и Тел Авив, Ерусалим и Газа.
XS
SM
MD
LG